do góry
Urząd Miejski w Strzelcach Opolskich
http://www.pup.strzelceopolskie.pl/main/aktualnosci/Wytlumacza-jak-segregowac-odpady/idn:9903
Drukuj grafikę : tak / nie

Wytłumaczą jak segregować odpady

22 Października 2019
kategoria:
Aktualności
 

Wciąż trwa „Ekologika” - kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu gospodarowania odpadami. Akcja edukacyjna skierowana jest do dzieci i młodzieży, zarządców budynków wielorodzinnych z terenu gminy oraz seniorów.

W kolejnym etapie kampanii w każdym przedszkolu, szkołach podstawowych i szkołach średnich na terenie gminy w wybranych klasach odbędą się lekcje edukacyjne. Dzieci i młodzież zdobędą wiedzę w zakresie podstawowych zasadach segregacji odpadów, zapoznają się ze zmianach w gospodarce odpadami oraz zakazie spalania odpadów. Poznają również ciekawe rozwiązania segregacji odpadów oraz możliwości ich ponownego wykorzystania w codziennym życiu.

Seniorzy będą poznawać zmiany w gospodarce odpadami, poznają ciekawe rozwiązania na segregację odpadów w domach jak również będą mogli podyskutować o problemach które ich w tym zakresie dotyczą. Szkolenie ma za zadanie uwrażliwić osoby starsze na zmiany w postrzeganiu segregacji odpadów i upewnienie ich o konieczności i zasadności obecnego systemu.

Zarządcy będą szkoleni w zmianach które w ostatnim czasie zaistniały w systemie gospodarki odpadami, poznają ciekawe rozwiązania dla zabudowy wielorodzinnej itp. Szkolenie ma za zadanie utrwalić wiedze zarządców o systemie jak również uwrażliwić ich na zmiany. Będą mogli wymienić się w swoim gronie problemami z jakimi się borykają oraz wspólnie poszukać najlepszych rozwiązań.

Lekcje i szkolenia potrwają do 31 października 2019 r.