do góry
Ostrzeżenie meteorologiczne 2. stopnia - upałSzczepienia przeciwko COVID-19 - ważne informacjeKoronawirus - co musisz wiedzeć!
Strona główna Aktualności

Wytłumaczą jak segregować odpady

22 Października 2019
kategoria:
Aktualności
 

Wciąż trwa „Ekologika” - kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu gospodarowania odpadami. Akcja edukacyjna skierowana jest do dzieci i młodzieży, zarządców budynków wielorodzinnych z terenu gminy oraz seniorów.

W kolejnym etapie kampanii w każdym przedszkolu, szkołach podstawowych i szkołach średnich na terenie gminy w wybranych klasach odbędą się lekcje edukacyjne. Dzieci i młodzież zdobędą wiedzę w zakresie podstawowych zasadach segregacji odpadów, zapoznają się ze zmianach w gospodarce odpadami oraz zakazie spalania odpadów. Poznają również ciekawe rozwiązania segregacji odpadów oraz możliwości ich ponownego wykorzystania w codziennym życiu.

Seniorzy będą poznawać zmiany w gospodarce odpadami, poznają ciekawe rozwiązania na segregację odpadów w domach jak również będą mogli podyskutować o problemach które ich w tym zakresie dotyczą. Szkolenie ma za zadanie uwrażliwić osoby starsze na zmiany w postrzeganiu segregacji odpadów i upewnienie ich o konieczności i zasadności obecnego systemu.

Zarządcy będą szkoleni w zmianach które w ostatnim czasie zaistniały w systemie gospodarki odpadami, poznają ciekawe rozwiązania dla zabudowy wielorodzinnej itp. Szkolenie ma za zadanie utrwalić wiedze zarządców o systemie jak również uwrażliwić ich na zmiany. Będą mogli wymienić się w swoim gronie problemami z jakimi się borykają oraz wspólnie poszukać najlepszych rozwiązań.

Lekcje i szkolenia potrwają do 31 października 2019 r.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

topbaner