Strona główna Aktualności

Nowoczesny urząd

16 Czerwca 2006
kategoria:
Aktualności
W ramach projektu e-Urząd dla mieszakńca Opolszczyzny, Gmina Strzelec Opolskie pozyskała w ostatnim czasie 50 nowych komputerów wraz z oprogramowaniem i docelowo z niezbędnymi licencjami pozwalającymi na elektroniczny obieg dokumentów. Jednym z kolejnych elementów wdrażania projektu e-Urząd, jest instalacja w strzeleckim ratuszy infomatu.

Infomat nazywany multimedialnym kioskiem informacyjnym jest komputerem o ergonomicznej budowie i specjalistycznym oprogramowaniu. Multimedialna forma prezentacji oferowana przez zainstalowany przed wejściem do strzeleckiego ratusza infomat, to połączenie tekstu, grafiki i animacji pozwalające na przyciąganie odbiorców.

Jego obsługa jest prosta i intuicyjna. Oprogramowanie instalowane w urządzeniu jest tak zaprojektowane, aby umożliwić bezproblemowe dotarcie do informacji nawet osobom nie mającym na co dzień do czynienia z komputerem i mogącym mieć z tego powodu naturalne opory przed posługiwaniem się nowymi technologiami. Użytkownik dotyka palcem ekranu i wybiera interesujące go informacje.

Na razie strzelecki infomat daje możliwość całodobowego korzystania z serwisu BIP (Biuletyn Informacji Publicznej), docelowo do końca roku zacznie funkcjonować oprogramowanie firmy SIEMENS, które pozwoli mieszkańcom gminy na załatwienie spraw urzędowych drogą elektroniczną, a także na monitorowanie tego, na jakim etapie znajduje się ich sprawa i kiedy zostanie załatwiona.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H