Tu znajdziesz pomoc lub jej udzielisz / Добре, що Ви до нас завітали
Strona główna Aktualności

Kadłubianka Kasia Langer Młodzieżową Ślązaczką Roku 2017

21 Listopada 2017
kategoria:
Aktualności

W niedzielę 19 listopada Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu był miejscem finałowych zmagań XXVII edycji konkursu „Po naszymu czyli po śląsku”, organizowanego od wielu lat z inicjatywy senator Marii Pańczyk. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: dorosłych oraz młodzieżowej.

Po przesłuchaniach eliminacyjnych do półfinałów w kategorii młodzieżowej zakwalifikowało się sześć osób, wśród których znalazły się także reprezentantki Kadłuba, uczennice ZPO Kadłub: dziesięcioletnia Katarzyna Langer oraz dwunastoletnia Natalia Radziej. Obie gawędziarki godnie reprezentowały Śląsk Opolski wywołując swoimi wystąpieniami żywe zainteresowanie konkursowego jury, w skład którego wchodzili: prof. Jan Miodek, ks. prof. Jerzy Szymik oraz europoseł województwa śląskiego dr Jan Olbrycht.

W trakcie imprezy, w oczekiwaniu na werdykt jury, czas umilały występy znanej piosenkarki Eleni oraz Zespołu Tańca Ludowego „Przygoda” z Rybnika. Należy dodać, że świadkiem monologów, mówiących o przeszłości, a także o aktualnych problemach Śląska była ponad dwutysięczna publiczność, żywo reagująca na wydarzenia sceniczne.

Nadszedł moment ogłoszenia wyników, przewodniczący jury prof. Jan Miodek zakomunikował, iż Młodzieżową Ślązaczką Roku 2017 została Kasia Langer z Kadłuba, zaś Ślązaczką Roku w kategorii dorosłych pani Teresa Urbańczyk z Jankowic koło Pszczyny.

Oczywiście Kasia musiała zaprezentować swój monolog, opisujący historię i zalety śląskiej kuchni oraz wartości życia rodzinnego. Ekspresyjność jej przekazu oraz elementy humorystyczne zawarte w monologu wywoływały na widowni salwy śmiechu.

Autorem tekstów był Ryszard Szewczyk, zaś gawędziarki do konkursu przygotowywała Angela Szewczyk.

Wielkie gratulacje!

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H